KREDİ YURT KURUMU Başvuruları Ne Zaman 2023-2024

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN 2023-2024

E-Devlet KYK Yurt Başvurusu Ekranı 2023-2024

KREDİ YURT KURUMU başvuruları ile ilgili gelen açıklama ardından başvurular başladı. YURTKUR, E-Devlet KYK yurt başvuru ekranı erişime açıldı. YKS sonuçlarının üniversite programlarına kayıt yaptıran öğrencilerin başvuruları bu ekrandan yapılabiliyor. KYK yurt başvuruları 12 Eylül, saat 23.59’a kadar e-Devletten yapılabilecek.

KREDİ YURT KURUMU başvurusu ekranı

KYK yurt başvuruları başladı. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü her yıl burs ve yurt başvuruları alıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğu, öğrencilerin beklediği açıklamayı Twitter üzerinden duyurdu. Adaylar gerekli adımları tamamlayarak e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecekler.

Bakanlık Açıkladı

Bakan Kasapoğlu, üniversite öğrencilerinin Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait yurtlar için başvuruda bulunabileceğini duyurdu.

  • Üniversiteli arkadaşlarım GSB Yurtlarına hoş gelecek, sefa getirecek. Yurtlarımıza başvurular başladı. Sağlıklı, güvenli, konforlu ve gelişim dolu bir ortamda barınacağınız yurtlarımıza 12 Eylül, saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

KYK YURT BAŞVURU YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

KYK yurt başvuruları yaparken dikkatlice inceleyip sonra cevaplayın,
Hatalı, eksik bildirim, gerçeğe aykırı bildirim yurda girmenizi engelleyeceğinden bildirimler gerçeğe uygun olmalı.
Kimlik ile ilgili bilgileri, kimlik kartı / nüfus cüzdanına göre cevaplayın.
Bekâr olanlar anne babalarının, evli olanlar kendi ve/veya eşinin gelirleri diğer kamu kurum ve kuruluşlarından teyit edileceğinden bilgileri tam ve doğru olarak girilmelidir.
Başvurudan sonra başvuru bitim tarihine kadar bilgilerinizde güncelleme yapabilmektedir.

KİMLERİN BAŞVURUSU DEĞERLENDİRİLMEYECEK?

1) Örgün eğitim veren bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olmayan öğrenciler,

2) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, Cumhurbaşkanına hakaret, devletin egemenlik alametlerini aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama, kamu barışına karşı suçlar veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, hayasızca hareketler, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etme veya bulundurma, haksız mal edinme, şike, teşvik primi, kanuna aykırı olarak spor müsabakalarına dayalı bahis ve şans oyunlarını oynatma, oynatılmasına yer ve imkan sağlama, reklamını yapma veya para nakline aracılık etme suçlarından mahkûm olan öğrenciler,

3) Yurt dışında bulunan yurtlarda barınan öğrencilerin öğrenim gördükleri ülke kanunlarına göre taksirli suçlar hariç herhangi bir suçtan dolayı hakkında altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezası ile kesinleşmiş mahkumiyeti bulunan öğrenciler,

4) Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yükseköğrenim öğrencilerine hizmet veren yurtlarından çıkarma cezası veya yükseköğretim kurumlarından altı aydan fazla uzaklaştırma cezası alan öğrenciler,

5) Zorunlu staj hariç brüt asgari ücret tutarının bir buçuk katı üzerinde ücretli bir işte çalışan öğrenciler,

6) Kamu personeli olan öğrenciler,

7) Toplu yerlerde yaşamaya engel olacak seviyede akıl ve ruh hastalığı veya bulaşıcı hastalığı bulunan öğrenciler,

8) Yurt başvurusu yaptığı tarihte otuz beş yaşını dolduran öğrenciler,

9) Öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumu veya programının, ailesinin ikamet ettiği il veya ilçe sınırları içinde bulunan öğrenciler (%40 engelli, yetiştirme yurdunda kalarak liseyi tamamlayan, anne ve babası vefat etmiş olan, devlet koruması altındaki öğrenciler hariç)

KYK YURT BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN…

2023-2024 Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Ukrayna Üniversite Fiyatları 2023-2024

Köpek Gezdirerek Para Kazanmak

Öğrenciler İçin En Kolay Para Kazanma Yolları

Bedelli Askerlik Başvurusu 2023

Shutterstocktan Nasıl Para Kazanılır?

Almanya Tıp Uzmanlık Eğitimi Nedir?

Polonya’da Üniversite Eğitimi ve Ücretleri


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir