Shutterstock Ne Kadar Para Kazandırıyor? Shutterstock Nedir?

Shutterstocktan Nasıl Para Kazanılır?

Shutterstocktan Nasıl Para Kazanılır?

Shutterstock Ne Kadar Para Kazandırıyor? Shutterstock’tan para kazanma, Shutterstock’tan para kazanma imkanı bulunmaktadır. Para kazanmak için yapmanız gereken şey kaliteli ve satılacak görseller oluşturup portföyünüzü geniş tutmaktır. Eğer sizde görsel içerik üretiyorsanız bu platforma içeriklerinizi yükleyebilir ve Shutterstock pasif gelir isimli sistemle yapacağınız yüklemeler sonucunda oldukça karlı yüksek kazanç elde etmeniz mümkündür. shutterstock ile para kazanmak adlı yazımızın detaylarında bulabilirsiniz. Peki  shutterstock nedir?  ‘Shutterstock ne kadar para kazandırıyor’, ‘Shutterstock nasıl kullanılır’, ‘Shutterstock’a nasıl fotoğraf yüklenir ve nasıl üye olunur’  tüm merak ettikleriniz. Vektör, illüstrasyon, fotoğraf ve müzik içerikleri barındıran,  en başarılı stok sitelerinden Shutterstock’a dair bilinmesi gerekenler;—– TÜM EK İŞ İLANLARI BURADA ———

Shutterstock Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Shutterstock,

Shutterstock para kazandırır mı? What is Shutterstock photography? Genel olarak özetleyecek olursak; Shutterstock, arşivinde 350 milyondan çok daha fazla görsel içeriğin bulunduğu stok fotoğraf, video, ve vektör platformudur. Bu platformun asıl amacı; amatör yada profesyonel görsel içerik üreticileriyle müşterilerini  bir araya getirmek, bir diğeriyse içerik üretenlerin ürettikleri görsel içeriklerden kazanç elde etmelerini sağlamaktır. Shutterstock benzeri farklı stok görsel platformlarıda var fakat Shutterstock, bu siteler içerisinde  en popüler olan bir sitedir. Görsel içerik üreticileri bilirler ki Shutterstock’ta paylaşılan içerikler üzerinden para kazanmak elbette mümkündür. Bu para kazanma süresi satış yapılan içerik fiyatlarının ufak miktarlar olmasınan dolayı pasif olarak adlandırılır. En Çok Kazandıran Youtube İçerikleri

Shutterstock Güvenilir mi? Is Shutterstock free and safe?

Stok siteleri arasında Shutterstock, görsel arayışında olanların yada görsel imajları satanların sıklıkla kullandığı ve kendini kanıtlamış, uzun yıllardır piyasada var olan ve kesinlikle güvenilir sitelerin başında yer alır. Shutterstock ekşi sözlükde ve başka forumlarda kullanan kişilerin tecrübelerini bulabilmeniz mümkündür.

Shutterstock Ücretsiz Deneme, Shutterstocka nasıl fotoğraf yüklenir?

3 kolay adımda ücretsiz deneme:
-10 görsel/ay planını ücretsiz deneyin.
-Bir ay içinde iptal ederseniz hiçbir şey ödemezsiniz.
-Ödeme sırasında PICK10FREE kodunu kullanın. 1 aylık ücretsiz denemenizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Shutterstock’a Nasıl Üye Olunur? Shutterstock Üyelik Ücretli mi?
Is Shutterstock really free?

Mikrostok platformu ve dünya devi Shutterstock’ta  kazanç elde edebilmek için her gün binlerce insan bu platforma üye olarak, site üzerinden gelir kazanç sağlıyor. Üye olmak için ücret ödenmemektedir. Shutterstock’a nasıl üye olunur? Shutterstock’da içeriklerinizi pazarlayabilmek için “Contributor (Katılımcı)” hesabı oluşturmalısınız. Bu sayede shutterstock üyelik işlemini yapmalısınız. Shutterstock iki farklı gruba hizmet etmektedir. 1-İçeriklerini satmak isteyen içerik üreticileri 2-İçerik satın alan kişiler. Her iki kullanıcı grubuna yönelik farklı kullanıcı paneli sunan platformdaki Contributor (Katılımcı) panelinenden
– E-posta adresinizi ve kullanıcı adınızı belirlemelisiniz.
– Mail adresinize gelen linke ile adres bilgilerin eksiksiz doldurmalısınız. Bu adım oldukça önemlidir, sebebi ödemeler konusunda yaşanması muhtemel sorunlara bulaşmamaktır.
– Tüm bilgiler girildikten sonraysa içerik oluşturmak için engel kalmamış olur.  Özetle sıralayacak olursak; Shutterstock içerik üreticisi hesabı açın. Adres bilgilerinizi girin. Portföyünüzü ve hesabınızı kişiselleştirin. İçerik yükleyin. İçeriğin incelenip onaylanmasını bekleyin. Para kazanmaya başlayın. Para kazanma sürecini daha hızlı hale getirmek ve içeriklerinizin shutterstock katılımcı ve kullanıcıları tarafından fark edilmesini kolaylaştırmak için Instagram vs gibi farklı sosyal platformlardan tanıtımınızı yapmanız faydalı olacaktır. Artık sırasıyla shutterstock video yükleme, shutterstock foto yükleme, shutterstock satış yapmak için bütün adımları tamamamış oluyorsunuz.

Shutterstock satıcı hesabı, Shutterstock’tan Ödeme Nasıl Alınır?

Kazanılan geliri Shutterstock’tan alabilmek için para çekme taleb etmeniz gerekmemektedir. Shutterstock ay sonu göndermesi gereken ücretin tamamını gönderir.PayPal, Payoneer, Skrill ve Posta Çeki. Posta çeki yoluyla ödeme almak için minimum miktar 500 $ ‘dır.

Shutterstock Ne Kadar Para Kazandırıyor? Stok fotoğraftan nasıl para kazanılır? Shutterstock fotoğraf satmak
Can you make money on Shutterstock?

Shutterstock’tan alınan ve kullanılan her görsel için platform para kazanıyor. Platform da içerik üreticilerine belirli bir oranda telif ödüyor. Ücretli abonelik sistemine geçerek kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

Shutterstock ücret oranı herkese göre değişiyor, shutterstock fiyat ücretler ortalama olarak satılan içeriğin %15 ile %40’ı arasında değişiyor. İçerik sayısı arttıkça, ödenen telif miktarı da artıyor. Yükleyeceğiniz içerik sayısı çok fazla ise FTP kullanmanız en sağlıklı yöntemdir. İçerik yüklemek görseli yüklemekle bitmiş sayılmıyor, bilgilerin eksiksiz doldurulması oldukça önemli bir konudur. Milyonlarca görsel arasından sizin görselinizin öne çıkmasını için görselinizin meta bölümünde kullanacağınız kelimeler önemlidir. Adı, kategorisi ve anahtar kelimeleri size erişimini salayabilmek bu sektörden para kazanmanın en önemli unsurlarındandır. Görsel türü, kullanım, açıklama, kategori, değerlendirici için notlar, izinler ve anahtar kelimeler eksiksiz doldurulması gereken alanlardır.

Shutterstock vergi

Shutterstock’un her hangi bir satın alımla alakalı vergi alıp almaması, ödeme yönteminizin kayıtlı olduğu ülkeye ve hesabınızda yer alan adrese göre belirlenir.

Shutterstock’ta en çok kazandıran fotoğraflar hangileridir?

Arama motorlarından indirilen fotoğraflar direkt olarak reddedilecektir. Olmayan içerikleri eklemek sizi ayrıştıracaktır.  Tüm içeriğinizi yükleyin. Düzenli olarak içerik yükleyin. Dünyanın başka  bir yerinde içeriklerinizin kullanabileceğini hatırlayın. Kazanç az gibi görünebilir ama Shutterstock kazancı uzun vadede pasif geliriniz olmaya devam eder.

En Çok Kazandıran Youtube İçerikleri

Neobux nedir? Neobux Reklam İzleme ile Nasıl Para Kazanılır?

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

İş Bulma Şansınızı Nasıl Artırırsınız?

Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar?


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir