ÖSYM Çalışma ve Mesai Saatleri Açılış-Kapanış Saatleri

ÖSYM Çalışma ve Mesai Saatleri 2022

ÖSYM Başvuru Merkezleri Açılış Kapanış Saatleri 2022

ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi), Yükseköğretim lisans ve önlisans programlarına alınacak öğrencilerin seçimi ve tercihlerine göre yerleştirilmesi sisteminin genel adıdır. Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olacakların/olanların istedikleri takdirde, bitirdikleri programın devamı niteliğinde veya buna yakın programların uygulandığı meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarına sınavsız yerleştirilme işlemleri de ÖSYS kapsamında yapılmaktadır. KPSS, ALES, DGS, LYS, YGS, YDS, DUS, KPDS, İSG, TUS sınavlarını düzenleyen kurumdur. Web sitesi üzerinden Online tercih yapılabilmektedir. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) çalışma saatleri milyonlarca öğrenci ve öğrenci velisi tarafından merak ediliyor. ÖSYM Çalışma ve Mesai Saatleri

ÖSYM Çalışma ve Mesai Saatleri 2022

ÖSYM ofisleri sabah saat 08:30’da açılmakta ve akşam saat 17:00’de kapanmaktadır. Ayrıca ÖSYM başvuru merkezleri saat 12:30 ile 13:30 arasında öğle molası uygulanmaktadır.

ÖSYM Saat Kaçta Açılıyor : ÖSYM çalışma ofisleri sabah saat 08:30’da hizmet vermeye başlamaktadır.
ÖSYM Saat Kaçta Kapanıyor : ÖSYM çalışma ofisleri akşam saat 17:00’ye kadar hizmet verir.
ÖSYM Öğle Arası Ne Zaman : ÖSYM çalışma ofisleri saat 12:30 ile 13:30 arasında kapalıdır.
ÖSYM Hafta Sonu Açık Mı / Kapalı Mı : ÖSYM, Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu çalışmamaktadır. Başvurularda yoğunluk yaşanılan sınav zamanlarında ÖSYM’den yapılan açıklamalar doğrultusunda ÖSYM çalışma ofisleri hafta sonu da açık olmaktadır.

ÖSYM Bayramda Açık Mı / Çalışıyor Mu : ÖSYM çalışma ofisleri, başvuru merkezleri, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz ve 1 Ocak gibi resmi tatil günlerinde çalışmamaktadır. Ancak arefe günlerinde ÖSYM hizmet vermektedir.

ÖSYM Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri : ÖSYM çağrı merkezi telefon numarası olan “444 67 96 ” 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

DGS Sınavı Ne Zaman Saat Kaçta – 2022

Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

Polonya’da Üniversite Eğitimi ve Ücretleri


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir