PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

PTT Kargo Şubeleri Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

PTT Kargo, 2008 yılında PTT tarafından hizmete açılmış olan bir kargo taşımacılığı firmasıdır. Tüm Türkiye’de hizmet vermekte olan PTT Kargo, ücretlendirme yaparken uzaklığa göre ücret sunmadıkları için, alanında en ucuza gönderim yapan kargo firması olarak öne çıkmaktadır. Firmanın bunun dışında PTT Kargo VIP, Ödeme şartlı gibi hizmetleri de vardır. Gönderiler ise SMS, E-Mail ve İnternet gibi çeşitli yollardan on-line takip edilebilir. 2010 yılında personelsiz posta teslim gerçekleştirilmesine imkan veren Kargomatik servisini de başlatmışlardır. Peki PTT Kargo saat kaça kadar teslimat yapıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar çalışıyor? Yazımız devamında PTT Kargo çalışma saatleri, çalışma günleri ve mesai saatleri hakkında detaylı bilgiler vardır.

PTT Kargo Şubeleri Çalışma ve Açılış Kapanış Saatleri 2021

PTT Kargo şubeleri sabah saat 08:30’da açılmakta ve 17:00’de kapanmaktadır. Şubeler genel itibariyle 12:30 ile 13:30 arasında öğle tatiline girerler. Bazı merkez şubelerde ise öğle tatili bulunmamaktadır.

PTT Kargo Saat Kaçta Açılıyor : PTT Kargo her sabah 08:30’da hizmet vermeye başlamaktadır.

PTT Kargo Öğle Tatili Arası Ne Zaman : PTT Kargo saat 12:30 ile 13:30 arasında öğle tatili arası vermektedir. Ancak merkez şubelerinde mesai saatleri içerisinde tatil bulunmaz.

PTT Kargo Akşam Kaçta Kapanıyor : PTT Kargo akşam saat 17:00’e kadar hizmet vermektedir.

PTT Kargo Dağıtım Saatleri : PTT Kargo ürünleri sabah 08:30 ile akşam 17:00 arasında dağıtmaktadır. Ayrıca hafta sonu kargo teslimi yapılmaz. Belirtmiş olduğumuz PTT Kargo dağıtım saatleri sadece hafta içi geçerlidir.

PTT Kargo Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu : PTT Kargo genel müdürlükleri hafta sonu sadece Cumartesi günü de hizmet vermektedir. Genel itibariyle bu müdürlüklerin çalışma saati 09:00 ile 19:30 arasıdır ve öğle tatili bulunmaz. Ancak kargolarınız dağıtıma çıkmamakla birlikte, şayet şubeye teslimatı yapılmış ise bizzat gidip kendiniz teslim alabilirsiniz. Harici olarak diğer PTT kargo şubeleri hafta sonu hizmet vermezler.

PTT Kargo Resmi Tatil Günlerinde Açık Mı : PTT kargo şubeleri Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini tatil günleri ile 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi diğer resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedirler.

PTT Kargo Dağıtım Süresi : PTT kargonuzun evinize ne zaman ulaşacağını öğrenmek için PTT kargo bir servisini hizmete aldı. BURAYA girdikten sonra hangi ilden, hangi ile kargonun iletildiğini girerseniz tahmini teslimat süresini de hesaplamış olursunuz.

Yukarıda vermiş olduğumuz PTT kargo çalışma saatleri şubelerin genel itibariyle çalışma saatleridir. Ancak bazı şubelerinde bu çalışma saatleri değişiklik gösterebilir. Bu yüzden en net bilgiye ulaşmak adına BURADAN en yakın PTT uygulamasına girdikten sonra il ve ilçe seçimi yapıyoruz ve işlemlerimizi gerçekleştirmek istediğimiz şubeyi seçiyoruz. Akabinde ilgili şubenin hafta içi ve hafta sonu ( CumartesiPazar ) kaçta açıldığını, kaçta kapandığını ve saat kaça kadar dağıtım yaptığını öğreniyoruz. PTT kargo mesai saatleri ve çalışma saatleri hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir