FMV Işık Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

FMV Işık Okulları Bursluluk Sınavı 

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları; FMV Işık Okulları Bursluluk sınavı başvurusu hakkında bilgi, ışık koleji bursluluk sınavı nasıl olur, nereden başvurulur?

FMV Işık Okulları Bursluluk sınavı başvurusu FMV Işık okullarının açılımı Fevziye Mektepleri Vakfıdır. 1800’lü yıllarda Selanik’te yaşayan ailelerin çocukları için iyi bir eğitim sağlayan Türk okulu arayışları sonucunda Mısırdan göç eden Şemsi Efendi bu okulu açmıştır. 14 Aralık 1885 de Selanik’te açılmıştır. Ancak bir süre sonra maddi imkansızlıklar dolayısıyla kapatılmak zorunda kalmıştır. Okulun sahibi Şemsi Efendi okulunu kapattıktan sonra Feyzi Sıbyan’a katılmıştır. Daha sonra Balkan Savaşı başladığı için okul önce İstanbul’a daha sonra Teşvikiye’ye taşınmak zorunda kalmıştır. Türkiye’deki en eski vakıflardan olan bu okul 16 Aralık 1934 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün onayı ile Işık adını almıştır. Okulun ana gayesi önce iyi insan yetiştirmektir. Anaokulu İlkokul Lise ve üniversite olmak üzere her düzeyde eğitim vermektedir.

FMV Işık Okulları Bursluluk Sınavı 2022 Ne Zaman?

FMV Işık Okulları maddi durumu yetersiz olan ancak yetenekli ve başarılı öğrenciler için ücretsiz okuma fırsatı vermektedir. Amaçları öğrenciler arasında fırsat eşitliği sağlamaktır. Öğrenciler için ücretsiz okuma hakkı kazandıran iki uygulama vardır. Bunlardan birincisi ücretsiz okuyacak öğrenciler hakkında yönetmeliğe göre vakıfça verilen ücretsiz okuma hakkı, ikincisi Vakıf Yönetim Kurulunca belirlenen kurallara göre maddi durumu yeterli olmayan öğrenciler ile liseye üstün başarı ile giren öğrencilere farklı oranlarda ücretsiz okuma hakkı verilmektedir. Fmv bursluluk sınavı, FMV Işık Okullarında 2022 2023 Eğitim Öğretim Yılı kayıt görüşmeleri şuan başlamıştır. Okulun Web sitesinden öğrenci başvuru formunu doldurduktan sonra 19 Şubat 2022 de cumartesi günü Kabul Sınavına girebilirsiniz.

Işık Okulları Bursluluk Sınavına Nasıl Girilir?

Online Burs Başvuruları için Web sitemizi ziyaret ederek kullanıcı kaydınız daha önce oluşturulmamışsa Tc kimlik numaranız ile bir profil oluşturmanız gerekmektedir. Sonrasında Tc kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapıp 3 aşamalı başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Işık Okulları bursluluk sınavına nasıl girilir bu aşamalar sonucu oluşmaktadır. Siz de eğitimden yararlanmak için kuruma ulaşabilirsiniz ve burs sınavıma katılarak ücretsiz eğitim hakkı kazanabilirsiniz.

Koç Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Sabancı Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Çankaya Vakıf Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Bilkent Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Bilfen Koleji Bursluluk ve Kabul Sınavı Başvurusu

Atabek Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Çınar Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir