Suudi Arabistan İş ilanları - Suudi Arabistan İş başvurusu

Suudi Arabistan İş İlanları

Suudi Arabistan İşçi Alımı

Suudi Arabistan İş İlanları, Suudi Arabistan’da iş arayanlar, sağlık, eğitim ve bilişim gibi alanlarda mevcut olan fırsatların yanı sıra petrol endüstrisinde de iş bulabilirler. Arapça ana iş dilidir, bu nedenle onu anlama ve konuşma becerisine sahip olmak iş teklifi alma şansınızı artıracaktır.

Suudi Arabistan’ın petrol ve gaz endüstrisi önemli bir işveren ve iş bulma olasılığı en yüksek olan alandır. İşler ayrıca BT, bankacılık ve telekomünikasyon alanlarında da mevcut olabilir. Ekonomiyi çeşitlendirmeye ve yabancı firmalar üzerindeki mülkiyet kısıtlamalarını azaltmaya yönelik mevcut odaklanma, sağlık, eğitim, turizm ve mühendislik alanlarında da fırsatlar yaratabilir. İşlerin çoğu başkent Riyad’da veya en büyük ikinci şehir olan Cidde’de bulunacak.

Suudi Arabistan’da çalışmak

Aradığı uzmanlığa sahip olanlar için Suudi Arabistan’da fırsatlar var, ancak üniversiteden hemen sonra orada iş bulmak kolay değil. Ayrıca, ülkenin ulusal istihdam oranlarını artırma çabasıyla ‘Suudileştirme’ye odaklanması nedeniyle bir Suudi Arabistan vatandaşı tarafından doldurulabilecek bir işi bulmanın inanılmaz derecede zor olduğunu göreceksiniz.

En iyi şansınız, Suudi Arabistan’da ofisi olan uluslararası bir şirkette iş bulmaktır. Bazı uzmanlık becerileri ve bilgileri kazandıktan sonra Birleşik Krallık’taki şirkete katılmak ve Suudi Arabistan’daki bir pozisyona geçmek daha da kolay olacaktır.

Suudi Arabistan’da nerede çalışabilirsiniz?

Suudi Arabistan İş İlanları arayanların bilmesi gereken konu başlığına deyinecek olursak beklendiği gibi, iş fırsatlarının çoğu Suudi Arabistan’ın petrol ve gaz endüstrisinde. Bununla birlikte, ‘2030 Vizyonu’ kapsamında, ekonomisini çeşitlendirmek ve petrole olan bağımlılığını azaltmak için diğer sektörleri geliştirmeye yönelik çabalar sarf edilmektedir.

Suudi Arabistan’da En Çok Aranan Meslekler

Özellikle teknoloji alanında her gün yeni fırsatlar ortaya çıkıyor. Suudi Arabistan’da en çok talep gören işler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Suudi Arabistan’ın ‘Vizyon 2030’un bir parçası olarak geliştirmeyi umduğu sektörlere bakmak, mezunların iş bulabilecekleri çeşitli alanlar hakkında iyi bir fikir verir. Bunlar arasında savunma, yenilenebilir enerji ve turizm yer alır.

Suudi Arabistan’da Hangi Beceriler Çok Talep Ediyor?

2022’de Suudi Arabistan’da en çok talep gören işleri keşfetmeden önce, bu ülkedeki işçiler için en çok aranan becerilerden bazılarına değinelim. Aşağıdaki beceriler, özgeçmişinizin rekabette öne çıkmasına yardımcı olacak ve iş başvurusu yapmaya başladığınızda sizi daha çekici bir aday haline getirecektir:

Veri Analizi: Veri analizi tamamen temizleme, dönüştürme ve elbette verileri analiz ederek değerli içgörüler elde etme süreciyle ilgilidir. Veri analistleri, yazılım platformlarından veri toplayabilmeli, bu verileri temizleyebilmeli (bozuk veya yanlış kayıtlardan kurtulabilmeli), yorumlayabilmeli ve ardından grafikler, tablolar vb. kullanarak görselleştirebilmelidir. pazarlamadan işletme yönetimine ve makine öğrenimine.

Dijital Pazarlama: 2022’de işletmelerin çevrimiçi bir varlık oluşturma ve ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için interneti kullanma ihtiyacı artıyor. SEO gibi dijital pazarlama becerileri, anahtar kelime araştırması yapma becerisi, web sitesi kopyası ve blog içeriği yazma becerisi vb. pazarlama uzmanlarının geliştirmek için çalışması gereken harika becerilerdir. Birisi dijital pazarlama hakkında ne kadar çok şey bilirse, pazarlama ile ilgili pozisyonlara başvururken kendini satması o kadar kolay olacaktır.

Adobe Photoshop: Adobe Photoshop, grafik tasarımcılardan web geliştiricilere kadar her türden profesyonel tarafından yüksek kaliteli görüntüler ve grafikler oluşturmak için kullanılır. Suudi Arabistan’daki (ve bu konuda dünyanın geri kalanındaki) işletmeler dijital pazarlama stratejilerini genişletmek için çalışırken, özellikle pazarlama uzmanları, halkla ilişkiler yöneticileri ve ekipleri arasında Adobe Photoshop becerilerine sahip kişilere olan ihtiyaç artacaktır.

Sosyal Medya Pazarlaması: 2022’de işletmeler için dijital pazarlamanın en önemli yönlerinden biri sosyal medya pazarlamasıdır. Güçlü bir sosyal medya varlığı olmadan, işletmelerin rekabetçi kalabilmeleri ve elde etmek istedikleri türden bir büyümeyi görebilmeleri zordur. Sosyal medya pazarlama becerileri (temiz, ikna edici bir metin yazma becerisi, temel fotoğraf ve video düzenleme becerileri vb.), özellikle erişim alanlarını genişletmek ve daha fazla potansiyel müşteri ve müşteri çekmek isteyen küçük işletmeler için iş başvurularını çok çekici hale getirecektir.

Yazılım Aracı (SQL): Veri analizinde kullanılan ana araçlardan biridir. İşletmelerin müşterileri ve iş ortakları hakkındaki bilgileri güvenli bir şekilde depolamasına ve ayrıca ihtiyaç duyduklarında geri almasına olanak tanır. SQL, çevrimiçi pazarlama platformlarından proje yönetimi araçlarına kadar birçok iş yazılımı programının belkemiğidir. SQL bilgisi, iş arayanların kalabalığın arasından sıyrılmasına yardımcı olacak ve çalışmayı umdukları şirketlere ek değer sağlayacaktır.

JavaScript: JavaScript, en sık kullanılan programlama dillerinden biridir. Bir iş arayan JavaScript’te ustaysa, web geliştirme ve BT ile ilgili rollerde işe alınmaları o kadar kolay olacaktır. JavaScript ve diğer programlama dilleri bilgisi, pazarlama işleri arayanları, işe alım yöneticileri için daha çekici hale getirebilir. JavaScript’i öğrenmek, diğer bazı programlama dillerinden daha zor olabilir, ancak teknoloji kariyeri konusunda ciddi olanların onu öğrenmek için zaman ayırması buna değer.

Pazar Araştırması: Pazar araştırması, işletmelerin çeşitli zorlukları çözmelerine yardımcı olan ilgili verileri toplaması için gereklidir. Ayrıca, pazar bölümlendirme ve ürün farklılaştırma gibi diğer daha karmaşık stratejileri kullanmalarına olanak tanır. Pazarlama departmanlarını genişletmek isteyen işletmeler için, kapsamlı pazar araştırması ve veri analizi becerilerine sahip bir aday kesinlikle dikkatlerini çekecek ve işe alınmak için iyi bir şansa sahip olacaktır.

Müşteri İlişkileri Yönetimi: Olumlu müşteri ilişkileri, herhangi bir işletmenin 2022 ve sonrasında hayatta kalmasına yardımcı olmanın anahtarıdır. Müşteri ilişkileri yönetiminde becerikli olan ve başkalarıyla güçlü bağlar kurmanın ne demek olduğunu bilenler, müşteri hizmetleri, satış ve yönetim pozisyonlarını doldurmak için kolayca işe alınırlar.

Hemşirelik: Elbette sağlıkla ilgili beceriler 2022’de Suudi Arabistan’da yüksek talep görüyor. Hemşirelik becerileri (hasta bakımı, çizelge okuma vb.) özellikle değerlidir. Daha önce hemşirelik deneyiminiz varsa veya şu anda hemşirelik okullarında becerilerinizi geliştiriyorsanız, ülke genelinde sizin için pek çok iş fırsatı vardır.

Proje Yönetimi: Proje yönetimi becerileri (düzenli kalma yeteneği, ekip üyeleriyle açık bir şekilde iletişim kurma yeteneği, diğerlerinin motive ve odaklanmış kalmasına yardımcı olma yeteneği, vb.) Suudi Arabistan’da da yüksek talep görüyor. Pazarlama şirketlerinden sağlık kuruluşlarına kadar her türlü işletme, verimli bir şekilde çalışmalarına yardımcı olabilecek, herkesi görevde tutabilecek ve görevlerin kaliteden herhangi bir düşüş olmadan zamanında ve bütçe dahilinde tamamlanmasını sağlayacak proje yöneticilerine ihtiyaç duyar.

Suudi Arabistan iş ilanı siteleri

 • 1) Mihnati
 • 2) Bayt
 • 3) Naukrigulf
 • 4) Expatriates
 • 5) Gulf Talent
 • 6) Saudi Tanqeeb
 • 7) Wzayef
 • 8) Akhtaboot
 • 9) Grabjobs
 • 10) LinkedIn
 • 11) Indeed (https://sa.indeed.com/Saudi-Arabia-jobs?vjk=07549a7d87a81028)

İşkur Yurtdışı İş İlanları Yurtdışı İş Başvurusu

Suudi Arabistan Asgari Ücret Ne Kadar?

Hollanda İş Arama Siteleri

Dubai İş Arama Siteleri

Gürcistan’da Yaşam Şartları

Türkmenistan Asgari Ücret Ne Kadar?


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir