Finlandiya iş ilanları | Finlandiya iş başvurusu | işçi alımı

Finlandiya İş İlanları ve Finlandiya Güncel İş İlanları

Finlandiya İş İlanları 

Finlandiya iş ilanları, Finlandiya Cumhuriyeti, Kuzey Avrupa’da yer almakta olan bir ülkedir. 6 milyona yakın nüfusa sahiptir. Muhteşem bir doğaya sahip olan Finlandiya, ormanları ve bunları tamamlayan gölleri ile büyüleyici bir ülkedir. Resmi dili Fince ve İsveççedir. Ülkenin nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu şehir, başkent Helsinki’dir. Finlandiya kişi başı milli geliri 50 bin doların üzerindendir. Bu rakam dünyadaki en yüksek ülkelerden bir tanesidir. Bu sebeple Finlandiya İş Başvurusu yapmak ve Finlandiya’da iş kurmak isteyen herkes bu refah seviyesini arzulamaktadır.

Finlandiya İşçi Alımı ve İş İlanları 2023

Helsinki pizza ustası aranıyor, Finlandiya full time işler, Finlandiya pizza ustası, Helsinki pizza ustası, İnsan kaynakları muhasebeci personeller, mühendis, kaynakçı, idari işler ve işçi personeller ve daha pek çok açık pozisyonda iş bulmak mümkün.

Finlandiya yurt dışında çalışmak isteyenlerin ilk başvuru yapmak istediği ülkeler sıralamasının en başında yer alıyor. Peki Finlandiya iş ilanları, fırsatları nasıl takip edilir, bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapılır? Finlandiya iş ilanları için arama yapanların çoğu Türk işçilerin rahatlıkla arama yapabildiği siteleri tercih ediyor bu sitelerin başında gurbetilan sitesi yer alıyor. Türk eleman, personel arayan genelde Türk patronların yada yabancı iş sahiplerinin ilanları bu sitede yer alıyor.

Finlandiya İş ve İşçi Bulma Kurumu

Finlandiyada çalışmak isteyenler ilk olarak iş ilanlarına nasıl ulaşacağı konsunda ar-ge yapmalıdır. Finlandiya İş Başvurusu yapmak için bir çok aracı firma faaliyetlerini sürdürmektedir. Web sayfaları üzerinden yayımlanan çeşitli ilanlar ile işçi alımları yapacağını duyurmaktadır. Ayrıca iş ve işçi bulma kurumu aracılığıyla başvuruda bulunabilmektedir. Finlandiya Büyükelçilik iş ilanları yayınlandığında bu ilanlar Devlet Personel Başkanlığı ve kariyer siteleri üzerinden sunulmaktadır.

Finlandiya Güncel İş İlanları

Yüksek refah seviyesi, eğitim kalitesi ve yaşam kalitesi gibi sebeplerden dolayı çok sayıda kişi Finlandiya’da yaşamak ve çalışmak istemekte ve bunun yollarını araştırmaktadır. Finlandiya iş gücünü karşılayabilmek için yabancı işçi alacağı gelen haberler arasındadır. Finlandiya’da iş arıyorum ya da Finlandiya’da çalışmak istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz. Finlandiya’da çalışmak ve yaşamak için Yurtdışı Eşya Taşımacılığı konusunda da araştırma yapılması gerekmektedir. Farklı bir ülkeye yerleşmek elbette  Yurtdışı Eşya Taşımacılığı alanında güvenilir bir firma bulmak çok önemlidir. Ülkede belirli başlı bazı sektörler olup bunlar, Kâğıt, Bilişim, Sağlık, Tarım, Metal, Ormancılık, Elektronik, Üzerinedir. Ancak bunların haricinde; Fizyoterapist, Akademisyen, Mühendis, Doktor, İşçi sosyal hizmet uzmanlığı, yazılım mühendisliği, uygulama programcılığı, odyolog ve konuşma terapisi uzmanlığı, diş hekimliği, erken çocukluk dönemi eğitimciliği gibi alanlarda da iş bulunabilir.

Evden Eve Bütün Dünya’ya %100 garantili ve sigortalı taşımacılık yapan firmalar bulunmaktadır. Finlandiya Iş Ilanları konusu yurtdışında yaşamak isteyenlerin her açıdan düşünmesi gereken bir konudur. Yurtdışı Için Iş Ilanları arayan sağlık çalışanları, Uçak Ambulans Personel Alımı konusunu aramaktadır. Kariyer sitelerine kaydolup mutlaka ilanları an be an takip etmek hemen başvuru şansınızı arttıracaktır. Bu yazımızda Finlandiya’da çalışma olanakları ve nasıl iş başvurusu gerçekleştirebileceğiniz hakkında detaylı bilgiler sunduk.

———————————————————————
EN İYİ YURTDIŞI İŞ İLANLARI BAŞVURULARI
PARA KAZANMA ve KARİYER FİKİRLERİ

———————————————————————

Finlandiya Personel Alımı ve İşçi Alımı

Finlandiya, nüfus yoğunluğu az bir ülkedir. Ancak yaşam standartları olarak kıyasladığımızda dünyada en iyi ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle eğitim sistemi ve sağlık sistemi konularında adından sıklıkla söz ettirmektedir. İşsizliğin en az olduğu ülkeler arasında yer almaktadır. İşsiz vatandaşlarına ise aylık 600 Euro’ya yakın maaş vermektedir ki bunu Avrupa’da gerçekleştirebilmiş ilk ülkedir. Yüksek refah seviyesine sahip, suç oranlarının ve terör gibi sorunların en az olduğu bir ülkede yaşamak isteyen kişiler Finlandiya’da çalışmak istemektedirler. Bu yüzden de Finlandiya’da iş bulmak için araştırmalar gerçekleştirmektedirler. Finlandiya’da nasıl iş bulunur ve Finlandiya’da nasıl çalışabilirim detaylı olarak anlatmadan önce Finlandiya’da ne iş yapılır, hangi mesleklerde personel açığı fazladır bahsetmek istiyoruz.

Finlandiya iş ilanları, personel, işçi, eleman arayanlar

Iş yurtdışı ve yurtdışında çalışmak olunca sadece güncel iş ilanları takip edilmelidir. İş imkanları ve iş bulma siteleri aracılığıyla aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz. Finlandiya’da iş imkanları oldukça fazladır.
 • Doktor,
 • Fizyoterapist,
 • Hemşire,
 • Öğretmen,
 • Psikolog,
 • Polis,
 • Makine mühendisi,
 • Elektrik elektronik mühendisi,
 • Vasıfsız işçi,
 • Güvenlik görevlisi,
 • Şoför,
 • Yazılımcı,
 • Sağlık elemanı,
 • Aşçı,
 • Diş hekimi,
 • Kuaför,
 • Yazılım uzmanı,
 • Hasta bakım hemşiresi,
 • Yaşlı bakım ve hizmeti,
 • Mühendis ,
 • Metal işleri gibi sayısız meslekte açık bulunmaktadır. Finlandiya’da ne iş yapabilirim diyorsanız iş fırsatları sadece bu mesleklerle sınırlı değildir. Daha birçok meslek grubunda çok sayıda personel açığı bulunmaktadır. Finlandiya’da çalışmak istiyorum ve nasıl iş bulabilirim diyorsanız yazımız devamında anlattığımız iş bulma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Göç İdaresi Başvuru İşlemleri – Göç İdaresi Randevu İşlemleri

Finlandiya’ya çalışmak için gelmeyi planlıyorsanız ve AB yada Kuzey Ülkeleri haricinde başka bir ülke vatandaşıysanız, Finlandiya’da çalışabilmek için mutlaka oturma izniniz olması gerekmektedir. Ayrıca  izninizin de Finlandiya’ya gelmeden öncesinden almış olmanız önemlidir. Yapmanız gereken oturma iznininizi almadan çok öncesinde gerekli arge’yi yapıp, Finlandiya’da çalışabilmek için bir iş bulmanız gereklidir. İş bulduktan sonra, ülkede oturma izni almak için başvuru yapmanız daha yerinde olacaktır.

Oturma&Çalışma İzni Danışmanı – Finlandiya’ya Yerleşin

Bu süreçte bilgi ve becerilerinizi kaybetmeden çevre oluşturmaya özen göstermelisiniz. Ne türden oturma iznine ihtiyacınız olduğunuda yine göçmenlik dairesinin internet sitesinden öğrenmeniz mümkündür.  Yine işinize yarayacak olan bir bilgi olarak iş ararken sosyal medyadan faydalanabilirsiniz. İş bulduğunuzu varsayarak, işveren ile doğrudan iletişime geçmeniz faydalı olacaktır. İş aracılığı hizmetlerinden faydalanmayı düşünmelisiniz. İşinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Oturma İzni İçin Başvuruda Bulunma

Finlandiya’ya gelmeden ilk önce oturma izni başvurunuzu mutlaka yapmış olmanız gereklidir. Oturma izni için gereken başvurunuzuda yine  internetten Enter Finland sitesi kanalıyla yapmanız mümkündür. Bu işlemin ardından kimliğinizi isbatlamak için vede gerekli belgelerin asıllarını iletmek için size yakın olan bir Finlandiya temsilciliğine götürmeniz gerekmektedir.

Finlandiya‘da kesintisiz ikamet izni

Online başvuru sonrasında yaklaşık olarak üç ay gibi bir zaman içerisinde Finlandiya temsilciliğine gitmelisiniz. Çünkü yapmış olduğunuz başvuru işlemlerine temsilciliğe gidildikten sonra aktif edilir. Genel olarak temsilciliğe gitmek için tüm kamu kuruluşlarında olduğu gibi öncesinden randevu almanız gerekmektedir. Hedefinizdeki kariyer, yüksek yaşam standartları gibi beklentilere kavuşmak için Finlandiya İş İmkanları sayesinde ulaşılabilir duruma gelmektedir. Finlandiya’da İş Kurun ve standartlarınızı geliştirme şansı yakalayın.

Finlandiya İşçi ve Personel Maaşları

Bir ülkeyi yaşanabilir kılan çok sayıda etmen vardır. Kuşkusuz bu etmenler kimisi için iş olanakları, kimisi için rahat ve geniş evler, kimisi için erişilebilirlik ve kimisi için de ucuz gıda ve ulaşım gibi kalemler olabilir. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözüm Ağı bu konuyu araştırmış ve Dünya Mutluluk Raporu adında bir çalışmayı ele almış. Raporda listenin en başında Finlandiya yer alıyor. Üstelik Finlandiya bu raporda ilk kez birinci olmuş bir rapor değil. Gördüğünüz üzere yaşam kalitesi denince Finlandiya dünyadaki en iyi ülkeler arasında tartışmasız ilk sıralarda yer alıyor.

Finlandiya hakkında en çok merak edilen konuların başında ise işçi maaşları gelmektedir. Finlandiya para birimi Euro’dur ve maaşlar saatlik ücret üzerinden hesaplanmaktadır. Yükseköğrenim almış kişilerin ortalama maaşları 3 bin Euro’dan başlamaktadır ve bu maaşlar deneyiminize göre çok daha yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Ancak maaşlar yüksek olsa da ev kirası ve gıda gibi çeşitli kalemler oldukça pahalıdır. Maaşınızın büyük bir kısmı kira gibi giderlere gitmektedir. Ülkede asgari ücret diye genel bir ücret bulunmamaktadır. Öğretmenler için farklı, mühendisler için farklı limitler belirlenmiştir.

Finlandiya’da Nasıl İş Bulunur, İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finlandiya İş İlanı Yayınlayan Web Siteler ve Ajanslar sayesinde güvenilir kanallardan iş bulunabilmektedir. Finlandiya’da özellikle sağlık, bilişim ve eğitim sektörlerinde büyük bir personel açığı bulunmaktadır. Ülkede herkes her alanda eşit olarak kabul edilir ve göçmen olduğunuz için bir ayrımcılığa maruz kalmazsınız. Finlandiya yükselen ekonomisi ile son yılların gözde ülkelerinden birisi haline gelmiştir ve çok sayıda kişi burada çalışmak için iş başvurusu gerçekleştirmektedir. Sizler de anlattığımız yöntemler ile açık iş pozisyonlarını görebilir ve bu iş ilanları için iş başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İşkur – Türkiye İş Kurumu – Açık İş İlanları

Finlandiya’da iş aramak için kullanabileceğiniz yöntemlerin başında İŞKUR gelmektedir. Yanlış duymadığınız ülkemizdeki resmi iş ve işçi bulma kurumu olan İŞKUR’a çeşitli dönemlerde yabancı işçi açığını kapatmak için Finlandiyalı şirketlerce iş ilanları yayınlanmaktadır. Bu şirketler personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı duyurularını ülkemizde İŞKUR vasıtası ile yayına almaktadır. Ancak bu iş ilanlarının sayısı bir hayli azdır.

Finlandiya İş İlanları, İş İmkanları ve Sektörel Pozisyonlar

Finlandiya’da nasıl çalışabilirim diyorsanız en sık başvurulan yöntemlerin başında yine burada uzun yıllardır faaliyet gösteren Türk şirketlerin insan kaynakları departmanlarına doğrudan müracaat etmektir. Son yıllarda iki ülke arasında ilişkilerin gelişmesinden dolayı burada faaliyet gösteren Türk firma sayısında da ciddi bir artış gözlemlenmiştir.

Finlandiya İş Bulma Web Siteleri Hangileridir?

Finlandiya’da iş bulmak için en çok kullanılan yöntem ise Finlandiya iş arama siteleri yani iş bulma siteleri ile iş başvurusu yapmaktadır. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantılar aracılığı ile Finlandiya iş ilanlarına ulaşabilirsiniz ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

 • TE-palvelut
 • Jobs in Helsinki
 • Monster.fi
 • Oikotie.fi
 • Duunitori.fi
 • Jobs in Helsinki
 • Careerjet
 • Indeed
 • Jobsportal.fi
 • Suorahakuyritykset.fi
 • Kuntarekry.fi

Katar İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Finlandiya Asgari Ücret ve Ortalama Maaşlar Ne Kadar?

İzlanda’da Asgari Ücret ve Ortalama Maaşlar Ne Kadar?

Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar? ABD Asgari Ücret

VFS Global Çalışma ve Mesai Saatleri


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


22 Yorum

 1. Ben tekstil ustasıyım kalıp çıkarma model çıkarma ve dikim yapıyorum yaklaşık 35 yıldır tekstil sektöründeyim ve artık yurt dışında çalışmak istiyorum

   1. Slm.ben.saglik.personeliyim.profesyonel.hasta.bakim.belgem.var.su.anda.hastanede.7yildir.calismaktayim

 2. İnşaat alanında bulunan tüm iş makinalarını kullanma, iş takibi, saha sorumluluğu, iş disiplini başta olmak üzere profesyonel olarak yurtdışında çalışmak isterim. Finlandiya personel ihtiyacı için hangi firmayla ve kiminle iletişim kuracağım. İrtibat sağlanırsa sevinirim.

 3. Merhaba iyi akşamlar elektrik teknisyeniyim. Yaklaşık 10 yıldır özel dağıtım şirketinde usta öğretici olarak tüm alçak gerilim (AG) yüksek gerilim (YG) işlerinde sorumlu olarak aktif çalışmaktayim. A Z ye kadar tüm evraklar resmidir. Uluslararası çalışabilir özelliğe sahip. Finlandiya İsveç ve Norveç ülkelerde çalışmayı tercih ederim. Bilgi için bize dönüş sağlayabilir misiniz?

  1. Merhaba inşaat ustasıyım Finlandiya da çalışmak istiyorum kiminle iletişim kurabilirim

 4. Ben demir çelik fabrika elemaniyim belgem mevcuttur yurtdışında çalışmak istiyorum artı mu meslekten öncede 6 7 yıl alçı boya işiyle de uğraştım dönüş yaparsanız sevinirim

 5. 14 yıldır özel bir soktorde portif ve vinç kullanma ehliyetim var ayrıca fayans ustasıyım Finlandiya da çalışmak istiyorum evliyim 3 çocuğum var . Sicilim temiz

 6. Serkan inan ben Alüminyum pvc imalat ve montaj ustasıyım Arapça dili biliyorum Finlandiya ve lurkatar o

 7. Merhaba,saha formeniyim, iş makineleri operatörü ve şoför olarak çalışabilirim.belge ve tecrübem var.18 +2 yıl TSK da görev yaptım.4,5 yıl yurtdışında çalıştım.ingilizce orta biliyorum.

 8. Ben butun evraklari tam e d ehliyet sahibiyim finlandiya ve ingilterede otobus veya tir soforu olatak calismak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir