İngiltere İş İlanları

İngiltere İş Başvurusu

İngiltere’de çalışmak isteyen kişiler İngiltere İş İlanları konusunda araştırma yapmaktadır. İngiltere’de Çalışmak İster Misiniz? Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra yabancılara en fazla istihdam sağlayan ülkedir. İngiltere’de günümüzde 500.000 Türk bulunmaktadır. İngiltere’de iş fırsatları oldukça yüksek. Birçok sektörde işçi sıkıntısı olduğu için iş arayanlar İngiltere’deki personel alımı yapan sektörlerin açık iş pozisyonlarıyla çok ilgileniyorlar.

İngiltere Personel Alımı

İngiltere’de faaliyet gösteren inşaat, enerji ve üretim sektörlerindeki şirketler tarafından zaman zaman İngiltere merkezli operasyon merkezlerinde çalışmak üzere İngiltere’li işçiler işe alınmaktadır. Yeterlilik gerektiren bu meslek grupları için Türk şirketleri genellikle Türkiye’den işçi getiriyor. İngiltere İş İlanları güncel olarak yayınlanmaktadır.
Amerika İş İlanları ve Güncel İş Başvuru Formu

İngiltere’deki Türk Şirketleri

Ant Yapı, Şölen Çikolata, Sandalyei A.Ş, Aytac Foods LTD şirketleri gibi firmalar örnek verilebilir. Şirketlerin haricinde de  İngiltere’de bir çok Türk restoran ve kafeleri vardır. Türk inşaat ve yapı firmaları genelde Türk çalışanlara öncelik tanımaktadır. Türklerin iş yapmak ve çalışmak  için gittikleri ülkelerin başında İngiltere yer almaktadır.
İngiltere Yaşam Maliyeti – İngiltere’de Hayat Pahalı mı?

İngiltere İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere’de çalışma izni alabilmek için öncelikle çalışma izni alınması gereklidir.

 • Başvuranın doldurduğu müracaat formunun çıktısı,
 • Başvuranın 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Başvuranın en az 6 ay süresi bulunan pasaport,
 • Vize randevusu belgesi
 • Başvuranın vize ücretini yatırdığına dair banka dekontu,
 • Başvuranın gelir durumunu bildiren banka dökümü,
 • Başvuranın öğrenci ise kayıt olmayı planladığı okuldan gelen davetiye belgesi,
 • Başvuranın 18 yaşından küçükse muvafakatname,
 • Başvuranın kimlik fotokopisi,
 • Başvuran çalışmak için gidiyorsa, çalışacağı yerden gelen davetiye mektubu,
 • Başvuran maaşlı çalışan ise SGK giriş belgesi, maaş bordrosu ve SGK hizmet dökümü,
 • Başvuranın kendine ait işyeri vergi levhası, çalışma belgesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri ve şirketin faaliyet belgesidir.

İngiltere’de herhangi bir fabrika veya işyerine gidip iş başvurusu yapmak kolay olmayabilir. Çünkü göçmenlere çok açık bir ülke değil. Olası bir göç krizinin ülkelerine sıçramaması için geçtiğimiz aylarda Avrupa Birliği’nden ayrıldılar. Bu da ülkenin göçmenlere ne kadar kapalı olduğunu gösteriyor ama saygın bir mesleğiniz varsa ve çok iyi bir İngilizceniz varsa her zaman bu ülkede iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Başta Londra olmak üzere birçok yerde çalışabileceğiniz inşaat firmaları ve sanayi firmaları bulunmaktadır.
Czn Burak Katar Güncel İş İlanı İş Başvurusu Formu

Oturma İzni İçin Başvuruda Bulunma

Öncelikle İngiltere’de iş arayanların en çok başvurduğu iş sitelerinden ve genel olarak iş ilanlarına başvururken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedelim. Türkiye’den İngiltere’ye iş bulmak ve yoğun bir şekilde çalışmak için gelecek kişilerin başvuracağı sektör yeme-içme sektörüdür. Aşçı, komi, garson vb. Londra’daki Türk restoranlarında. Bu pozisyonlarda iş bulmak mümkündür.

İngiltere’de asgari ücret saatte 9 sterlin civarındadır. Asgari ücret hakkında detaylı bilgiyi İngiltere Asgari Ücret ve Ortalama Ücret konumuzdan alabilirsiniz.

İngiltere’de çalışmak isteyenlerin ve Türkiye’de ikamet edenlerin elbette öncelikle İngiltere çalışma vizesine başvurmaları gerekmektedir. Ancak kendi işini kurmak isteyen Türkler için Ankara Anlaşması çalışma vizesi almayı kolaylaştırdı. Ne yazık ki, bu anlaşma İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasıyla sona erdi. Bu nedenle çalışanlar için doğrudan İngiltere Konsolosluğuna çalışma vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir.
Almanya İş İlanları İş Başvurusu Personel, Eleman Alımı

İngiltere’de Güncel İş İlanları ve İş Olanakları

İngiltere’de işçilerin yaşam standardı, şehir merkezinin dışında son derece yüksektir. Londra dışındaki çiftlik işçilerinin müreffeh hayatlar sürdüğünü söylemek pek mantıklı değil, ancak Londra’dan 20-30 kilometre uzakta olduğunuzda, kiralar ve çiftlik maliyetleri düştüğü için doğal olarak yüksek satın alma gücü bulacaksınız. . Burada yaşayan işçiler yüksek kira ödese de piyasa fiyatları düşük. Londra şehir merkezinde restoran ve diğer giderler son derece düşüktür. İşte işçi olarak ülkede yaşamanın maliyeti;

İngiltere’de iş bulmak için en çok kullanılan yöntem ise İngiltere iş arama siteleri yani iş bulma siteleri ile iş başvurusu yapmaktadır. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantılar aracılığı ile İngiltere iş ilanlarına ulaşabilirsiniz ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Katar İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Finlandiya Asgari Ücret ve Ortalama Maaşlar Ne Kadar?

İzlanda’da Asgari Ücret ve Ortalama Maaşlar Ne Kadar?

Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar? ABD Asgari Ücret

VFS Global Çalışma ve Mesai Saatleri


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir