Katar 2022 Dünya Kupası İşçi Alımı ve İş Başvurusu

Katar 2022 Dünya Kupası İşçi Alımı (Yurt Dışı İş Başvurusu)

FIFA World Cup Katar 2022, Bilindiği gibi 2022 Dünya Kupası Katar’da gerçekleştirilecek. Katarda bu çapta bir futbol sahası olmadığı için ciddi bir inşaat işi olacak ve Türk şirketlerin inşaatları üstleneceğine dair bilgilerde gelmeye başladı. Katar iş ilanlarına başvurma ve kabul edilme koşulları, yanısıra inşaatlar için işçi alımı ilanları da elbette inşaat sektöründe yurt dışı kariyeri yapmak hedefinde olan kişilerin ilgi odağı haline geldi. Sizde bu yönde bir arayış içindeyseniz bu fırsatı değerlendirmeniz için konuyu yakından takip etmenizi öneririz. Büyük firmalara başvurarak Katar’da inşaat elemanı olarak istihdam bulabilirsiniz.

Katar Dünya Kupası Personel Alımı

Katar 2022 Dünya Kupası İşçi Alımı, Katar 2022 Dünya Kupası maçlarına ev sahipliği yapmaya hak kazandı. Dolayısıyla birçok firma elbette özellikle de inşaat sektörü en önde yerini aldı. İnşaatına başlanacak olan yeni stadyum, oteller, sosyal tesislerin işini üstlenmek isteyen Türk firmaları ihalelere katılıyor. Oldukça kapsamlı ve  büyük çapta bir iş olması nedeniyle, ve kupa maçlarınının tarihi yaklaştığından hızlı teslim etmek adına firmalar oldukça iyi fırsatlarla personel alımı yapmaktalar.  Katar’da  imkanlarına bakıldığında tüm sektörlerde çalıştırılmak üzere vasıflı ve vasıfsız çok sayıda işçi alımı yapılmaktadır.

Katar İnşaat Firmaları Vasıflı ve Vasıfsız Personel Alımı Yapacak

Katar 2022 Dünya Kupası için gereken her sektörde istihdam açığı olduğundan işçi alımı yapacak. Firmalar ilanlar ile personel alımı yapmaya başlamış durumda. Türkiye’de inşaat sektörüne öncülük eden birçok firma ihalelere girmek suretiyle otel, stadyum, sosyal kompleksler, alış veriş merkezleri gibi birçok büyük inşaat işini Katar’da üstlenecek.

Katar Türk İşçi İstihdam Ediyor Dolgun Maaşla İşçi Arayan Meslek Grupları

Katar, başta inşaat işçisi olmak üzere pek çok meslek grubunda Türk işçi alımı yapıyor. İki ülke arasında yapılan işbirliği ve yatırımlar sayesinde Katar, Türk işçi alımını arttırdı. Yatırımcı Türk firmalarının bir çoğu inşaat sektöründe bulunması sebebiyle işçi alım tercihi Türk inşaat işçilerine sağlanıyor. Ustabaşı mühendis, mimar, makine operatörü, sıva utası, demir ustası gibi birçok alanda alım yapan Türk inşaat firmaları, İnşaat işçilerini kendi vatandaşlarından tercih etmektedir. Elbette dil sorunu yaşanmaması önemli olduğu için Türk firmalar, vasıflı ve vasıfsız tüm inşaat işçileri özenle seçmektedir.

Ülkede bulunan konaklama ve sosyal aktivite alanlarının yetersiz olması 2022 yılında gerçekleşecek büyük organizasyonun hazırlıklarının hızlanmasına neden oldu.  İstihdam açığı olduğu bir gerçek ve hummalı bir çalışmayla kısa sürede yapılması planlanan inşaatlar için personel, eleman ve işçi alımı yapılacak. Elbette sizde Katar’da inşaat sektöründe çalışmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu gibi büyük çapta işler söz konusu olduğunda firmalar, oldukça iyi avantajlarla inşaat sektöründe personel alabilmek için kişileri ikna etmeye gayret ediyorlar. Dolgun ücretler, yatılı kalma imkanları ve tüm masrafları karşılamayı da taahhüt ediyorlar. Uçak biletinizi alıyor ve masrafsız bir şekilde ülkeye ulaşmanızı sağlıyorlar.

Katar’da Maaşlar Ne Kadar?

Maaş ve şartlar açısından oldukça iyi imkanlar sunan Katar,  yazılım, bilgisayar ve yapay zeka gibi alanlarda çalışan kişilere aylık 3 bin doların üzerinde ödeme yapılmaktadır. Vasıflı yada vasıfsız işçi sınıfında çalışanların ücretleri ise 1500 ila 2500 dolar ortalamasında değişiyor. Türk işçiler ise Türkiye’de kazandıklarının en az 3 katını kazanabilmektedir.

İnşaat Firmalarının Katar İş İlanlarına Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Katar inşaat işçisi iş ilanları birçok kariyer sitesi yer almaktadır. Sizde bu ilanlara ulaşmak için mutlaka kariyer sitelerine kayıt olarak bu işi sıkı tutmalısınız.  Kariyer sitelerinin haricinde ihaleye k tılan ve ihale kazanan firmaların kendi web sitelerini takip edebilirsiniz. Katar iş ilanları, İŞKUR başta olmak üzere birçok yurtdışı ilan sayfalarından yapılmaktadır. Buna ilaveten Katar konsolosluğu ile görüşebilir ve hatta danışmanlık firmalarından da ciddi bir adım atmak için destek alabilirsiniz. Aşağıda sıraladığımız firmaların insan kaynakları bir,mlerinden de zaman zaman başvurular alınmaktadır.

Katar’da İnşaat İşçisi Arayan Şirketler

Katar’da inşaat yürüten ve personel arayan inşaat firmaları: Kolin İnşaat , Doğuş İnşaat Kamışoğlu Group , Sham Turk İnşaat Tekstil Limited , STFA İnşaat Tekfen İnşaat , Limak İnşaat, Demir İnşaat , Sarp Group , Tuğra Gayrimenkul Yüksel İnşaat ,Ortadoğu İnşaat , GAP İnşaat , Demir İnşaat, Enyap inşaat, Yapı Merkezi bunlardan birkaçıdır. Firmaların insan kaynakları bölümlerinde yayınlanan ilanlarını her gün kontrol ederek imkanlardan faydalanabilirsiniz. İlanlar yayınlandıktan sonraysa başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

THY Kabin Memuru Alımı İş Başvuru Şartları

Nusret Miami İş Başvurusu Yurt Dışı İş Başvurusu

Katar Havayolları İş İlanları ve İş Başvurusu Formu 

Katar Otel Personeli İş İlanları ve İş Başvurusu

Czn Burak Katar Güncel İş İlanı İş Başvurusu Formu

Katar Asgari Ücret Ve Ortalama Maaşlar Ne Kadar?

Katar’da Üniversite Okumak ve Üniversite Ücretleri

Katar İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Nusret Dubai iş ilanları İş Başvurusu


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


11 Yorum

 1. Bende 3 4 meslek var şoforum duvarcı suvacı kalıpçiuem ben çok madurm

 2. Ben cok magdurum vasifsiz biriyim ama bu calisamam anlamina glmez…acil ise ihtiyacim var saygilarimla

 3. Mobilya ustasıyım otelde teknik ahşap
  İstanbul kartalda ikamet etmekteyim

 4. Her iş elimden gelir ne iş varsa yaparım Arapça okuma yazma bilirim pasaportum var hiç yapancılık çekmem takım arkadaşı ortamı iyi sağlıyan güler yüzlü biriyim saygıyla selamlıyorum

 5. Her iş elimden gelir ne iş varsa yaparım Arapça okuma yazma bilirim pasaportum var hiç yapancılık çekmem takım arkadaşı ortamı iyi sağlıyan güler yüzlü biriyim saygıyla selamlıyorum

 6. Ömer öğütçü Yorumunuz denetim için bekliyor.
  Her iş elimden gelir ne iş varsa yaparım Arapça okuma yazma bilirim pasaportum var hiç yapancılık çekmem takım arkadaşı ortamı iyi sağlıyan güler yüzlü biriyim saygıyla selamlıyorum

 7. Kimse kimseye yardımcı olmuyor anlamadım ki katara işçi alımı var almanya var her ülkeye var bi biz gidemiyoruz yardımcı olacak kimse yok mu konuyla ilgili bilgi almak istiyorum lütfen ciddiyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir