Öğrenciler İçin En İyi Yarı Zamanlı Part Time İşler 2022

Öğrenciler İçin En İyi Yarı Zamanlı Part Time İşler

Öğrenciler İçin Önerilen Part Time İşler

Part Time İşler hakkında öğrencilerin bu ekonomik şartlarda eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri ve maddi refah durumunu arttırmaya yönelik iş arama serüvenlerinde basvuruadresi.net olarak bilgilendirmeler yapmaya  devam ediyoruz.part-time bir iş ararken, şu sektörlere odaklanmak tecrübelerle sabittir ki işinizi kolaylaştıracaktır:

Part Time İşler: Perakende Sektörü

Artıları: Gerektiği zamanlarda geçici iş imkanı sağlar, personel indirimi kazanırsınız, kolay çalışma imkanı sunar ve en önemliside deneyim gerektirmez.
Eksileri: Saatler tutarsız olabilir, genellikle hafta sonu çalışması gerekir, işler için çok fazla rekabet vardır.

Perakende sektöründe çalışmak, süpermarketinizden bir giyim mağazasında çalışmaya kadar her şeyi içerebilir, ancak nerede olursa olsun, kasalarda çalışmayı, müşteri hizmetleri sunmayı ve rafları stoklamayı öğrenirsiniz. Sizin için hem kazanç hemde deneyim sağlamaya yardımcı olur. Daha önce herhangi bir iş deneyiminiz yoksa iş bulmak için en kolay sektörlerden biridir.

Yerel bağımsız mağazalarda yarı zamanlı bir iş bulmak için, mağazada sorumlu olan kişiye kocaman bir gülümseme ve dostane bir yüz ve elinde bir CV ile yürümeye değer. Yine de büyük zincir mağazalar için, bölgenizde herhangi bir yarı zamanlı iş bulunup bulunmadığını görmek için web sitelerinin kariyer bölümüne bakmanızı öneririz. Ardından, çekici gelen bazı işler bulduktan sonra, pozisyonlar için başvuruları çevrimiçi olarak doldurabilmeniz gerekir.

Perakendede yarı zamanlı bir iş, mağazaların en çok personele ihtiyaç duyduğu zaman olduğu için yılbaşı zamanı iş bulabilmek için en kolay zamanlardır. Sınavları gözden geçirmekle çok meşgul değilseniz, iş bulma şansınızı artırmak için Ekim veya Kasım aylarında iş başvurularına başlayın.

Part Time İşler:Hizmet Sektörü

Artıları: Bedava yemek, maaşınıza ek olarak olası ipuçları, genellikle önceden deneyim gerekmez.
Eksiler: Yorucu olabilir, geç/uzun saatler, biraz yağlı ve kokulu hissetmenize neden olabilir.

Bu, McDonald’da çalışmaktan barista olmaya, lüks bir restoranda garsonluğa kadar her şeyi içerir. Görevler genellikle sipariş almayı ve masa beklemeyi içerir ve fast food endüstrisinde çalışıyorsanız, yemek pişiriyor ve bulaşıkları da yıkıyor olabilirsiniz. Ve, bu tür işlerde muhtemelen bedava yiyecek olabileceğinden bahsetmiş miydik? Bu alandaki yarı zamanlı işlerin neden öğrenciler arasında her zaman popüler olduğunu görebilirsiniz.

Anketörlük

Artıları: Gerektiği zamanlarda geçici iş imkanı sağlar, kolay çalışma imkanı sunar ve en önemliside deneyim gerektirmez.
Eksileri: Saatler tutarsız olabilir, genellikle hafta sonu çalışması gerekir, işler için çok fazla rekabet vardır.

Öğrencileri için önerilen yarı zamnalı işler arasında yer almasının nedeni çalışma saatlerinin esnek ve kendilerinin belirleyeceği saatlerde çalışma imkanına sahip olabilmeleridir. Tecrübe gerektirmez.  Genelde ücretlendirme anket başına yapılır, anketin zorluğuna ve uzunluğuna göre değişir.

Satış Danışmanlığı

Artıları: Gerektiği zamanlarda geçici iş imkanı sağlar, kolay çalışma imkanı sunar ve az bir deneyim yeterlidir. Hatta deneyim gerekmediği durumlarda olabilir.
Eksileri: Saatler  genellikle hafta sonu çalışması gerekir, işler için çok fazla rekabet vardır.

Üniversite öğrencilerinin en yaygın olarak bulabildiği işlerdendir. Pek çok kurumsal şirket part time çalıştırabileceği üniversite öğrencisi personel öncelik vermektedir. Deneyiminiz fazla değilse oldukça ideal işler arasında yer alır. AVM’lerin bu anlamda nitelikli personel açığı bulunmaktadır.

Garsonluk, Komi, Mutfak Çalışanı

Artıları: Gerektiği zamanlarda geçici iş imkanı sağlar, kolay çalışma imkanı sunmasada ve deneyim gerektirmez.
Eksileri: Yorucu olabilir ve iş için çok fazla rekabet vardır.

Tecrübe istemeyen bir iştir. Genellikle Fast Food tüketim çılgınlığının artmasıyla artan talepler doğrultusunda rahatlıkla iş bulunabilir. Restaurantlarda çalışarak ciddi bir kariyer sağlayacak ilk adımı atmış olabilirsiniz.

Fuar Tanıtım Organizasyon

Bu iş elbette tecrübe gerektirmez. Belirli zamanlarda ve sürelidir. Fuar veya otellerde tanıtım elemanı, ikram elemanı olarak iş bulmak oldukça mümkündür.

Özel Ders Öğretmenliği

Eğitim hayatınızda başarılı bir öğrenciyseniz ve insan ilişkilerinde iyi bir iletişiminiz varsa elbette alt yapınız duruma uygunsa, özel ders verme işi neden olmasın? Bir çok veli özel okullara para dökmek yerine özel öğretmenler sayesinde çocuklarına özel ders imkanı sağlıyor. Hem bire bir hem daha uygun. Özelden de özel sayılan bir metot. Fırsat olarak değerlendirmeye değer.

Part Time İşler: Tercümanlık

Seviye olarak ders verebilecek kadar iyi derecede bir yabancı dil size ek gelir olarak kazanç sağlama fırsatı olabilir. üstelik zorlanmadan kolaylıkla yapılabilecek işler arasında bulunuyor.

Figüranlık, Oyunculuk

Diziler bu kadar çok izlenme rekorları kırarken elbette oyunculuk son zamanların en gözde mesleklerinden. Sizinde bu yönde bir yeteneğiniz varsa figüranlıkla işe başlamak için bir fırsat olabilir.

Birçok yarı zamanlı öğrenci işi, yukarıdaki kategoriden birine girer, ancak muhtemelen henüz düşünmediğiniz birçok alternatif olduğunu unutmayın.

Yurtdışı Yüksek Lisans Başvurusu Nasıl Yapılır? Yurt Dışı Eğitim

İnternetten Para Kazanma Yolları

Yarı Zamanlı iş Bulmak İçin En İyi Yöntemler

Part Time İş Başvurusu Nasıl Yapılır? İş Başvuru Rehberi

Gebze Teknik Üniversitesi İş İlanları ve Güncel İş Başvurusu Formu

İBB Burs Başvurusu Ne Zaman Burs Ne Kadar, Kaç TL?

Kız ve Erkek Öğrenci Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Öğrenciler İçin En Kolay Para Kazanma Yolları

Üniversitelerin Öğrenci İşleri Çalışma Saatleri

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İş İlanları ve İş Başvuru Formu

POMEM Giriş Sınavı Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İş Fikirleri

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN 2022-2023


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir